Narciarskie szaleństwo na Mazurach

stoki narciarskie mazury gołębiewski

 

Narciarskie szaleństwo na Mazurach

Mazury to nie tylko doskonałe miejsce na spędzenie letnich wakacji. W Krainie Tysiąca Jezior aż roi się od zimowych atrakcji! A żeby cieszyć się jazdą na nartach czy też snowboardzie nie trzeba wcale wybierać się w góry. Na Mazurach znajdują się ośrodki sportowe ze stokami narciarskimi na wysokim poziomie, dodatkowo pełne innych atrakcji.

 

Do Gołębiowskiego na narty

Jedyne 12 kilometrów od Mariny Nawigator znaleźć możemy dobrze przygotowany stok narciarski. Znajduje się on przy Hotelu Gołębiewskim w Mikołajkach. W tym urokliwym miejscu znajdziemy niecały kilometr tras zjazdowych oraz kolejkę krzesełkową z czteroosobowymi kanapami. Stok jest dośnieżany, ratrakowany oraz dobrze oświetlony, co pozwoli nam cieszyć się wysokim komfortem jazdy. Na terenie ośrodka znajdziemy dobrze wyposażoną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Dla spragnionych zaraz przy stoku znajduje się bar, w którym zjemy ciepłe przekąski oraz wypijemy coś na rozgrzewkę.

 stoki narciarskie mazury hotel gołębiewski

 

Góra narciarskich atrakcji

Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa. Na narciarzy czeka tutaj aż pięć tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Na terenie ośrodka działa również doskonale wyposażony snowpark. Dla mniej zaawansowanych narciarzy przygotowano ofertę Szkoły Narciarskiej jak i Snowboardowej, która z pewnością pozwoli nabyć umiejętność jazdy na nartach lub też ją po prostu udoskonalić. Cały teren jest oświetlony, trasy są naśnieżane oraz ratrakowane, co zapewnia wysoki komfort jazdy. Góra Czterech Wiatrów jest nie tylko świetnym miejscem dla zapalonych miłośników białego szaleństwa, ale również doskonałym punktem widokowym!
Górę Czterech Wiatrów dzieli od Mariny Nawigator jedynie 20 kilometrów.

 stoki narciarskie mazury gora 4 wiatrow mapka stoki narciarskie mazury góra 4 wiatrów g4w stoki narciarskie mazury gora 4 wiatrów

 

Raj dla narciarzy w Gołdapi

Na Pięknej Górze rodzina Rudziewiczów stworzyła istny raj dla miłośników białego szaleństwa. Na entuzjastów narciarstwa czeka aż dwa kilometry dobrze przygotowanych tras, dwa wyciągi orczykowe oraz wyciąg krzesełkowy. W razie potrzeby stoki są naśnieżane, a teren regularnie ratrakowany. Po zmroku stoki są dobrze oświetlone, co pozwala nam cieszyć się zimowym szaleństwem nawet w nocy! Na terenie ośrodka znajduje się również doskonale przygotowany snowpark, który z pewnością docenią zaprawieni snowboardziści. Dla początkujących w ofercie znajdziemy szkołę narciarstwa MASTER, która z pewnością zaszczepi w nas miłość do tego sportu! Najmłodsi świetnie będą się bawić w narciarskim przedszkolu. W wypożyczalni znajdziemy sprzęt również dla maluchów (dostępne są oczywiście kaski ochronne).
Po intensywnym dniu na stoku pewnie każdy doceni pyszne kartacze oferowane w restauracji na terenie obiektu. Palce lizać!
Piękna Góra jest oddalona od Jory Wielkiej jedynie o 40 kilometrów.

stoki narciarskie mazury piękna góra widok stoki narciarskie mazury piękna góra wyciąg stoki narciarskie mazury piękna góra mapa

 

Te ośrodki to zdecydowanie najpopularniejszy wybór turystów, na Mazurach jest jednak więcej stoków narciarskich, np. nieopodal Giżycka, Suwałk czy w Elblągu.