Mazury AirShow – kolejny powód, by przyszłe wakacje spędzić na Mazurach!

Planując przyszłe wakacje na Mazurach nie można pominąć Mazury AirShow, corocznego podniebnego widowiska, organizowanego przez tych i dla tych, dla których samoloty stanowią prawdziwą pasję. Może ono poszczycić się już dziewiętnastoletnią, nieprzerwaną tradycją.

Przez osiemnaście lat Mazury AirShow gościło blisko 1200 statków powietrznych, oglądanych przez ponad milion widzów w blisko 5 tysiącach operacji. To niemal 150 godzin nieprzerwanych pokazów, podczas których samoloty przeleciały 30 tysięcy kilometrów.

Nocleg na Mazurach?

W tym roku doszły kolejne tysiące, a tysiące widzów to tysiące potrzebnych miejsc noclegowych, jeśli nie w samym Giżycku to choćby w odległych o 35 km Mikołajkach. Tam nocleg na Mazurach oferuje Marina Nawigator, która dysponuje zarówno eleganckimi przeszklonymi apartamentami, jak i drewnianymi domkami, kilka kroków od lasu i jeziora.

Mazury AirShow to jedyna taka impreza, organizowana w naszej części Europy, największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce, podczas których atrakcja goni atrakcję. Własne studio telewizyjne i radiowe, narracja Tadeusza Sznuka, znanego Mistrza Mikrofonu, tradycyjny pokaz fajerwerków. To piękna, niepowtarzalna sceneria dla widzów, a dla pilotów fascynujące loty nad jeziorami i lasami – krajobraz, który przebija w ich opinii nawet Indie i Egipt.

 

Czarter jachtu a Mazury AirShow?

A wszystko podziwiać można – i to za darmo! – z… plaży, z mola czy falochronu portu, koca, ławki czy kajaka, ze statków i jachtów, pływających po jeziorach, a nie z twardej betonowej płyty lotnisk, gdzie odbywają się inne tego rodzaju pokazy. Podniebne popisy pilotów, akrobacje indywidualne i zespołowe, przeloty nowoczesnych statków powietrznych oraz samolotów zabytkowych, wodowania i starty wodnosamolotów, nie bez powodu nazywanych latającymi łodziami. Napowietrzne statki, oglądane, hen, w podniebnym locie, ale także z bliska, podczas startu i lądowania.

 

7 Nowych CudówNatury

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to jedyny kandydat naszego kraju w międzynarodowym konkursie, mającym wyłonić 7 Nowych Cudów Natury. Mazury znalazły się wśród finalistów, a później w gronie 14 najpiękniejszych miejsc na świecie! Stolicą Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest Giżycko, położone na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Giżycko i Niegocin to właśnie miejsce tegorocznego Mazury AirShow.
A gdy miną dwa dni pokazów, niejeden nabierze ochoty, by w Krainie Wielkich Jezior pozostać na dłużej. Kłopotów z noclegiem nie będzie: apartamenty na Mazurach, choćby te w Marina Nawigator w Mikołajkach, czekają.