Mikołajska Noc Świętojańska

mikolajska-noc-swietojanska-mazury

Mikołajska Noc Świętojańska

Tak jak i każdego roku, tak i obecnie 23 czerwca wszyscy turyści wypoczywający w Mikołajkach będą mogli zrelaksować się na Mikołajskiej Nocy Świętojańskiej. W programie obchodów tego dnia są między innymi koncerty i inne uroczystości, pośród których każdy powinien znaleźć coś, co będzie budziło jego zainteresowanie.

Chłopcy Kontra Basia

Jednym z zespołów, który będzie przygrywał 23 czerwca na molo przy skwerze Jana Pawła II, jest kapela „Chłopcy Kontra Basia” w składzie Basia Derlak (śpiew, harfa), Marcin Nenko (kontrabas, ukulele), Sebastian Wielądek (duduk, kaval, nej, lira korbowa, gazofon) i Mateusz Modrzejewski (perkusja).
Utwory tego zespołu nawiązują do dawnych bajań, legend i przyśpiewek. Jego muzyka z kolei do oberkowego frazowania, jak i melodyjności dawnych pieśni nawiązujących do tradycji i zwyczajów. O popularności zespołu najlepiej świadczą dwie entuzjastycznie przyjęte przez fanów płyty oraz nominacja do nagrody muzycznej „Fryderyk”.

Ponadto organizatorzy zapewnili występy Teatru ŚWIATŁA oraz Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego. Te za sprawą tańca w wodzie i ogniu postarają się wprowadzić wszystkich zgromadzonych w klimat tegorocznej Nocy Świętojańskiej. Swoich sił spróbować będzie można również we wspólnym wyplataniu wianków. Nudzić się w związku z tym nikt nie powinien.

 

Wynajem jachtów

Dodatkowo wszyscy miłośnicy żeglugi mogą skorzystać z oferty wynajmu jachtów w Mikołajkach. Do dyspozycji naszych gości jest aż dziewięć luksusowych i co najważniejsze bezpiecznych jachtów, które prowadzi się prosto i płynnie oraz łódź motorowa.

Dodatkowo przygotowaliśmy również wiele opcji noclegowych. Noclegi w Mikołajkach to luksusowe apartamenty pozwalające na spokojny i niezwykle komfortowy wypoczynek.

Nie mamy więc wątpliwości, że każdy z Was, kto odwiedzi Mikołajki 23 czerwca, nie będzie miał powodów do narzekań. Tak pod koniec czerwca, jak i przez całe lato na Mazurskich ziemiach szykuje się wiele atrakcji, a w tym koncerty, zawody żeglarskie, wyścigi rowerowe czy nawet niezwykle ekscytujące zawody strongmanów.