Ogrzewanie jachtu na Mazurach? Webasto!

Ogrzewanie_jachtu_na_mazurach_Webasto

 

Ogrzewanie jachtu Webasto, czyli żegluga w zimniejszych miesiącach

 

Wiadomo, że najtłoczniej na Mazurach latem. Później przyjeżdżają tu miłośnicy ciszy i spokoju. Ale jesień to także jeszcze dobry czas dla żeglarzy. Wiatru wystarczy, na jeziorach luźniej, a i czarter jachtów Mazury oferują wtedy zazwyczaj taniej niż w sezonie. Ale robi się zimno i w naszym pływającym domu, jak w każdym innym, trzeba pomyśleć o ogrzewaniu.

 

Niemiecka myśl techniczna

Myśli o tym od dawna niemiecka firma Webasto, założona w 1901 roku i specjalizująca się w różnych systemach ogrzewania, również takich, które mają zastosowanie na jachtach. Ogrzewanie Webasto na jachcie wydłuża sezon jachtowy i zapewnia nawet w chłodne dni przytulne ciepło pod pokładem.

 

Ogrzewanie powietrzem

Powietrzne agregaty grzewcze Webasto dzięki dużej mocy grzewczej zapewniają krótki czas ogrzania jachtu, a dzięki rozmieszczeniu wylotów ciepłego powietrza w różnych miejscach skuteczne osuszają powietrze na pokładzie, pracują niemal bezgłośno, są niezależne od zasilania zewnętrznego oraz temperatury wody zaburtowej.

 

Ciepło na jachcie jesienią

Jachty ogrzewane na Mazurach oferuje Marina Nawigator w Mikołajkach. Choćby taki luksusowy jacht Cobra 33 Prestiż, którym dzięki ogrzewaniu Webasto żegluje się sucho i komfortowo nawet w jesienne miesiące. Dwie dwuosobowe zamykane kabiny, dodatkowe miejsca do spania w messie wykończonej szlachetnym drewnem, oddzielna kabina WC z umywalką, szafką i toaletą morską, w pełni wyposażony kambuz z dwupalnikową kuchenką gazową, zlewozmywakiem ze stali nierdzewnej i czterdziestolitrową lodówką, instalacja wody pitnej ze stulitrowym zbiornikiem – to wyposażenie zapewniające prawdziwie komfortowe warunki żeglowania. Podobne wyposażenie posiadają jachty Cobra 33 Armatorski CE i Cobra 33 CE oraz jacht Tango 30 Prestiż.

 

Ogrzewanie Webasto na jachcie – jak reklamuje się sama firma – to niewidzialny, lecz niezawodny partner naszych podróży: komfort w każdym miejscu i o każdej porze.