Jacht Cobra 33 – żyjąca legenda?

Jacht-Cobra-33

 

Jacht Cobra 33 – żyjąca legenda?

W Marina Nawigatorze każdy z miłośników żeglarstwa czy morskiej przygody może zdecydować się na wynajem spośród wielu jachtów. Wśród nich jest jacht Cobra 33, który przez wielu żeglarzy jest uznawany za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy. Co ma on w sobie do zaoferowania i jaka jest jego historia?

Podkreślmy, że Cobra 33 jest pięknym jachtem turystyczno-regatowym z trzema zamykanymi kabinami i obszerną messą w drewnie dębowym lub mahoniowym. Tym samym jest gwarancją bezpiecznego i swobodnego wypoczynku dla nawet ośmiu osób. Zaprojektowana została przez legendarnego Andrzeja Skrzata, który był także konstruktorem Tanga, Delphii i kilku innych jednostek.

Długa na blisko 10 metrów jednostka wyposażona jest w stacjonarny 20-konny silnik Diesla. Ponadto znajdziemy tu koło sterowe, ster strumieniowy czy inne udogodnienia, które sprawiają, że Cobrę 33 prowadzi się swobodnie i bezpiecznie, a z jej prowadzeniem poradzi sobie nawet jedna osoba i mniej doświadczona załoga.

Idealnie nadaje się do organizowania wypraw z dziećmi. Dzięki ciężkiemu balastowi jest to łódź niewywracana i w pełni bezpieczna. Dodatkowo posiada też zabezpieczenia pokładowe w postaci relingów, które są umieszczone na całym obwodzie jachtu. Wykonano je z linki stalowej nierdzewnej, która podparta jest stalowymi słupkami i koszami.

Na wyposażeniu Cobry znajduje się także posiadające pięć wylotów ogrzewanie webasto, lampa podsalingowa do oświetlenia pokładu, podświetlany kompas i echosonda na kolumnie sterowej, natrysk, światła nawigacyjne sektorowe, topowe i masztowe, radioodtwarzacz CD z głośnikami i pilotem przewodowym w kokpicie, winda kotwiczna Lewmar z kotwicą Delta, 13-metrowy maszt, grot pełnolistwowy z możliwością refowania na pełzaczach z Lazy Jack, fok na sztywnym sztagu z osłonami UV, miecz obrotowy podnoszony z ośmiokrotnym przełożeniem, podnoszona płetwa sterowa czy 45-litrowy zbiornik paliwa.

Bez wątpienia to jeden z najszybszych i najbardziej luksusowych jachtów, które można wyczarterować na Mazurach. Jest synonimem bezpiecznego i luksusowego żaglowania po mazurskich jeziorach. Nie mamy wątpliwości, że w jednostce tej każdy miłośnik rejsów znajdzie to, czego od takich łodzi oczekuje.

Dostępne w naszej ofercie:

Cobra 33 Prestiż

Cobra 33 Armatorski CE

Cobra 33 CE