Mazury z lotu ptaka

Mazury z lotu ptaka

 

Mazury z lotu ptaka

Mazury to miejsce niezwykłe, pełne jest urokliwych krajobrazów oraz ciekawych atrakcji turystycznych. Kraina Tysiąca Jezior co roku przyciąga ogromną ilość turystów, z czego większość decyduje się na spędzenie urlopu pod żaglami. Mazury z perspektywy tafli jeziora wyglądają bajecznie, jednak ciekawą alternatywą jest spojrzenie na nie z lotu ptaka.

 

Lot małolotnią

Przelot małolotnią nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich jest doświadczeniem niezapomnianym. Poczucie całkowitej wolności, powiew wiatru oraz wspaniałe widoki to coś, co warto przeżyć.
Podczas pobytu na Mazurach warto skorzystać z takiej oferty. Aby lot mógł się odbyć musi panować odpowiednia pogoda. Niebo nie może być mocno zachmurzone, nie mogą występować również opady lub mgła. Najlepszą porą lotu jest wczesny poranek lub późne popołudnie, kiedy słońce nie jest zbyt ostre. Trzeba pamiętać również o tym, aby nie zabierać ze sobą żadnych zbędnych przedmiotów, które podczas lotu mogą po prostu wypaść. Nie dostaje się również żadnego specjalnego stroju, należy więc odzież dostosować do panujących warunków atmosferycznych, najlepiej ubrać się w luźne, nie krępujące ruchów ubrania. Zwykle lot trwa 20 minut, ale jest to czas wystarczający aby w pełni nacieszyć się przygodą.

 

Lot balonem

Bardzo ciekawą propozycją jest lot balonem. Takie loty najczęściej odbywają się o brzasku lub zachodzie słońca, co potęguje niezapomniane przeżycia. Trzeba jednak pamiętać, iż taki lot jest ściśle związany z warunkami pogodowymi, co może przekładać się na opóźnienia lub w ostateczności odwołanie lotu. Taki podniebny rejs trwa zwykle godzinę, aczkolwiek zawsze istnieje możliwość przedłużenia.

 

Skok ze spadochronem

Osoby poszukujące większej dawki adrenaliny na pewno zainteresują się skokami ze spadochronem. Nie tylko sam skok, ale również widoki gwarantują niezapomniane przeżycia. Samo swobodne spadanie dostarcza ogromną porcję adrenaliny, a dodatkowo szybowanie daje niecodzienną okazję podziwiania cudownego mazurskiego krajobrazu z góry.