Zimowe jeziora

Zimowe jeziora

Zimowe jeziora

Największy skarb Mazur – jeziora, niosą ze sobą ogrom atrakcji nie tylko latem ale również zimą. Zamarznięta tafla jeziora niesie z sobą wiele ciekawych propozycji na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zimą na Mazurach nie sposób się nudzić, a ponadto Kraina Tysiąca Jezior przysypana śniegiem wygląda bajkowo!

Żeglarstwo inaczej

Żeglarstwo lodowe (bojery) zyskuje coraz to większą popularność, co nikogo nie powinno dziwić, gdyż jest to fascynująca forma zimowej rozrywki. Przede wszystkim nie trzeba być wprawionym żeglarzem aby latać na bojerach. Ta forma żeglarstwa pozwoli na przeżycie niesamowitych doznań ze sporym dodatkiem adrenaliny, a to dzięki dynamicznym przyspieszeniom oraz rozwijanym prędkościom.
Aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa codziennie kontroluje się grubość lodu oraz jego wytrzymałość.

Zimowy kitesurfing

Snowkiting jest zimową odmianą kitesurfingu, który łączy w sobie technikę jazdy na snowboardzie lub nartach oraz puszczanie latawca lub paralotniarstwem. Aby uzyskać odpowiednie warunki do uprawiania tego sportu wystarczy jedynie zamarznięte jezioro z niewielką warstwą śniegu oraz wiatr. Żegluga po lodzie na nartach lub desce snowboardowej za pomocą latawców daje niesamowite wrażenia oraz sporą dawkę adrenaliny.

Szachy na jeziorze

Curling na zamarzniętych mazurskich jeziorach to sport o długoletniej tradycji. W rozgrywce biorą udział jednocześnie dwie drużyny, a rywalizacja polega na przesuwaniu kamieni po lodzie w taki sposób, aby znalazły się one najbliżej wyznaczonego punktu. Gra odbywa się na zamarzniętej tafli jeziora. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”.

Na ryby zimą

Wędkarstwo podlodowe to rodzaj połowu ryb spod lodu, który odbywa się na zamarzniętych jeziorach. Ze względu na specyfikę połowu jest to stosunkowo niebezpieczna metoda połowu, mająca jednak spore grono stałych fanów. Aby połów przebiegał bezproblemowo należy zachować odpowiednią ostrożność, oraz oczywiście skorzystać z odpowiedniego sprzętu, takiego jak kołowrotek i wędzisko, które powinny być wykonane z lekkich oraz niezamarzających materiałów. Należy również pamiętać o odpowiednim ubiorze, który zapewni nam komfort na mrozie.